شرایط و قوانین استفاده از سایت نیک گرد 


1. برای شرکت در بسیاری از بخش های سایت نیک گرد مانند ثبت مطلب و یا ویرایش مطالب نیاز است تا ابتدا ثبت نام کنید. در این موارد هر گونه اطلاعات شخصی که در سایت نیک گرد وارد می کنید، طبق سیاست نیک گرد در زمینه حفظ حریم شخصی، جمع آوری، نگهداری و استفاده خواهد شد.
2. اگر در سایت نیک گرد ثبت نام می کنید، باید یک ایمیل معتبر وارد کنید که از آن به طور مرتب استفاده می کنید، چرا که ایمیل هایی به آن ارسال خواهد شد. حساب هایی که با ایمیل های اشخاص دیگر یا با ایمیلی های موقتی باز می شود، ممکن است بدون اخطار قبلی، لغو شوند.
3. با ارائه هر گونه متن، تصویر، طرح، ویدیو یا صدا به نیک گرد شما موافقت می کنید که حق استفاده از آن را به صورت رایگان به نیک گرد بدهید.
4. ما معمولا نامی از شما در مورد مطالبی که ارسال کرده اید نمی آوریم اما نام شما به عنوان ارسال کننده نظرات و عکس ها عنوان می شود. نیک گرد ممکن است به دلایل اداری یا تایید برخی موارد و مطالب، یا در زمینه پروژه های خاص با شما تماس بگیرد.
5. هنگامی که شما از خدمات نیک گرد استفاده می کنید، نیک گرد خود را متعهد می داند که از اطلاعات شخصی شما حفاظت کند. گاهی لازم است به منظور ارائه خدمات کامل به شما، اطلاعاتی را از شما کسب کنیم.
6. لطفا هنگام تهیه مطلب، عکس، یا فیلم و صدا (که قصد ارسال آن را برای ما دارید) خود را به خطر نیاندازید، از خطرات دوری گزینید و قوانین را نیز زیر پا نگذارید.
7. اظهارنظرها و و ذکر تجربیات باید مودبانه ، قانونی و با زبان مناسب نوشته شود.
8. لطفا نظرات خود را به خط و زبان فارسی بنویسید و از تبلیغ یا ارسال آگهی بپرهیزید
9. جعل هویت ممنوع است و استفاده از نام درست و حقیقی شمارا برای استفاده از تسهیلات نیک گرد یاری میکند.
10. مسئولیت هر لینک، مطلب و ادعایی مربوط به نیک گرد که به واسطه ی شما ( شخص حقیقی و حقوقی) در سایت، بلاگ یا شبکه‌های اجتماعی و باقی رسانه‌ها منتشر می‌شود، با خود شما است و نیک گرد مسئولیتی در قبال آنها ندارد.
11. اکثر محتوایی که در نیک گرد منتشر می شود توسط مردم فرستاده شده است. اظهارنظرهایی که ابراز می شود متعلق به مردم است و نه سایت نیک گرد، در غیر اینصورت به روشنی اعلام می شود. نیک گرد مسئولیتی در قبال محتوایی که توسط مخاطبان در سایت نیک گرد یا هر سایت دیگر قابل دسترسی از طریق آن منتشر می شود، ندارند. هر لینکی به سایت های دیگر از نیک گرد نشانه تایید محتوای آن توسط ما نیست و استفاده از آن سایت ها با مسئولیت خود شما خواهد بود.
12. در نظر داشته باشید، به منظور تسهیل و تسریع فرآیند انتشار مطالب، نیک گرد ممکن است در مواردی بر اساس قوانین، متن یا عنوان آگهی شما را به طور جزئی تغییر دهد. همچنین نیک گرد مجاز است هرگونه پیام، آگهی و یا عکسی که به این سایت ارسال می‌کنید یا هر حساب کاربری و اطلاعات دیگری که مربوط به شما یا ایجاد شده توسط شما باشد را هر زمان و به هر شکلی که ضروری بداند حذف نماید.
13. نیک گرد نمی تواند کامل بودن یا عملکرد وبسایت یا محتوا و مطالب را تضمین کند. در حالی که ما تلاش خود را برای صحیح بودن محتوا در هنگام انتشار انجام می دهیم، مسئولیتی را در مورد اشتباهات احتمالی، حذف شدن یا غلط های موجود در وبسایت نمی پذیریم.
14. مسئولیت استفاده از آگهی‌ها و خدمات ارایه شده درمطالب این سایت بر عهده ی شماست و نیک گرد هیچ تعهدى در قبال خسارات مستقیم، اتفاقى، تبعى، غیرمستقیم و کیفرى، ناشى از دسترسى و استفاده شما از این سایت ندارد.
15. نیک گرد مسئول زیان ها و خسارت های زیر نخواهد بود (فرقی نمی کند این خسارت ها یا زیان ها پیش بینی شده، قابل پیش بینی، شناخته شده و غیره باشد): الف. از دست رفتن اطلاعات، ب. از دست رفتن درآمد یا سود مورد انتظار، پ. از دست رفتن کسب و کار، ت. از دست رفتن فرصت ها، ث. از دست رفتن حسن نیت یا آسیب دیدن حسن شهرت و آبرو، ج. زیان هایی که متوجه نهادهای ثالث می شود، چ. هر خسارتی- صرفنظر از شکل و حالت آن - که در نتیجه استفاده از سایت روی دهد، چه غیرمستقیم، چه به صورت پیامدی یا غیرمستقیم، چه به صورت خاص. 
16. کاربران در هر لحظه قادر به ویرایش مطالب هستند، بنابراین نیک گرد، هیچ‌گونه مسئولیتی را در قبال هر نوع مطلب درج شده در سایت نمی‌پذیرد و صرفاً مطالب درج شده توسط کاربران را نمایش می‌دهد. 
17. نیک گرد امکان چت را با هدف تسهیل ارتباطات، انتقال اطلاعات و افزایش تعاملات ارائه می‌کند. صحبت‌های کاربران صرفاً باید مربوط مطالب سایت و خدمات مورد اشاره باشد و استفاده از آن بابت مقاصد دیگر از جمله ارتباطات خصوصی مجاز نیست. 
18. تصویر ارسالی شما برای انتشار باید این گونه باشد : واقعی - مطابق با شرایط عرف جامعه و یا قوانین جمهوری اسلامی- بدون متن - بدون کادر و دیگر موارد 
19. برای اقامت در اماکن اقامتی درج شده در سایت نیک گرد رعایت قوانین و عرف آن منطقه و همچنین رعایت بهداشت فردی الزامی است و میهمان موظف به هماهنگی قبلی برای مثال به همراه داشتن حیوان خانکی میباشد . نیک گرد مسئولیتی درقبال موارد ناشی از عدم هماهنگی ندارد.
20. میزبان موظف است پس از کسب مجوزهای مربوطه از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، اداره اماکن ناجا و سایر مراجع قانونی و مدارک مربوط به مالکیت آنها را در معرض نمایش عموم قرار دهد و میهمان با مشاهده و تایید آن مدارک اقدام به اقامت نماید . 
21. درج قیمت واقعی الزامی است و اخذ هرگونه هزینه اضافه بر مبلغ درج شده در سایت (و یا مبلغ توافق شده) تحت هر عنوان اعم از حق کمیسیون،‌ پورسانت،‌ حق دلالی و غیره، مجاز نمی باشد. 
22. ساعت تخلیه و تحویل مکان اقامتی ،‌ شرایط رزرو، میزان مبلغ بیعانه و نحوه ابطال رزرو (انصراف یا کنسلی) بصورت توافقی بین مسافر و میزبان می باشد و نیک گرد دخالتی در این توافق ندارد. 
23. ممکن است میزبان، مبلغی معادل حداقل یک شب را به عنوان بیعانه دریافت کند تا از قطعی بودن رزرو توسط مسافر اطمینان داشته باشد و واحد اقامتی خود را در تاریخ مورد نظر به فرد دیگری اجاره ندهد. 
24. میزبان موظف است ملک مورد اجاره را در شروع مدت اجاره بصورت نظافت شده و مرتب تحویل مسافر دهد. مسافر نیز موظف است ملک مورد اجاره را در پایان مدت اجاره بصورت مرتب شده در حد عرف به میزبان عودت دهد. 
25. از به همراه آوردن لوازم قیمتی و جواهرات خود در سفر جداً خودداری کنید و به هنگام تحویل گرفتن واحد اقامتی، از امنیت آن بطور کامل مطمئن شوید .
26. توجه کنید که با ثبت نام در سایت نیک گرد شما موافقت خود را با شرایط و قوانین سایت اعلام میدارید.
راهنمای سایت نیک گرد 
ابتدا از بین سه بخش شاخص (گردشگری - رستوران ها و کافه ها – اماکن اقامتی) بخش مورد نظر خود را انتخاب کنید. در هر بخش پس از انتخاب استان مورد نظرتان از منو سمت راست ، مکانها بارگذاری میشود. در هر بخش میتوانید از منو سمت راست فیلتر های مورد نظرتان را اعمال کنید و از نوار کشویی موجود در سربرگ بین سه بخش شاخص (گردشگری - رستوران ها و کافه ها – اماکن اقامتی) تغییر وضعیت دهید . میتوانید مکان جدیدی را در شهر خود ویا شهری که به آن سفر کردید اضافه کنید و تجربیات خود را در انتهای صفحه هر مکان به اشتراک بگذارید. ثبت نام در سایت به دو شکل ثبت نام با حساب گوگل ویا ثبت نام به روش ثبت ایمیل و اطلاعات امکان پذیر است (برای وارد کردن ویا ویرایش مطلب باید ثبت نام کنید)